Перший гучний скандал щодо оголошення бойкоту події світового значення за останні 2 роки стався взимку 2010-го. 7 грудня 19 країн на чолі з Китаєм проігнорували Церемонію вручення Нобелівської премії миру. Згідно з повідомленням, бути присутнім на церемонії відмовилися Україна, Росія, Казахстан, Китай, Колумбія, Туніс, Саудівська Аравія, Пакистан, Сербія, Ірак, Іран, В'єтнам, Афганістан, Венесуела, Філіппіни, Єгипет, Судан, Куба і Марокко.
Офіційні причини відмови країн від участі в церемонії не повідомлялися. Хоча відомо, що Китай активно висловлював протест з приводу вручення премії дисиденту Лю Сяобо, засудженому на 11 років "за заклики до повалення державного ладу".
Взимку 2011-го в Європі і світі почали активно закликати бойкотувати світову першість з хокею, яка має відбутися у Білорусі в 2014 році. Відповідну заяву щодо цього наприкінці лютого цього року розповсюдила найбільша у Європарламенті фракція Європейської народної партії. Зокрема, ЄНП вимагає позбавити Білорусь права на проведення Чемпіонату світу з хокею-2014, інакше – бойкотувати даний захід хокейними федераціями демократичних країн світу. Солідаризувалася з європарламентарями і Німеччина. Депутати бундестагу пропонують скасувати рішення про надання Білорусі права проведення чемпіонату світу з хокею у 2014 році.
Раніше з пропозицією про скасування чемпіонату світу з хокею в Білорусі виступили також і США. У Конгресі Сполучених Штатів навіть був розглянутий і прийнятий спеціальний закон, присвячений білоруській проблемі. В ньому, крім тиску на білоруську владу, з метою звільнення політв'язнів, йдеться також про скасування хокейної світової першості. Наразі усі пропозиції розглядаються. Єдиного рішення щодо цього поки не було.
На початку березня громадське телебачення Вірменії повідомило Європейський мовний союз про те, що представники країни не братимуть участь у міжнародному пісенному конкурсі "Євробачення-2012", який пройде в столиці Азербайджану. Раніше вірменські артисти виступили із заявою з відмовою від участі в конкурсі у зв’язку з тим фактом, що 23 лютого на прикордонному з Азербайджаном бойовому опорному пункті, розташованому в селі Чинар Тавуської області, загинув вірменський солдат Альберт Адібекян.
Бойкот Євро-2012 жодна з футбольних федерацій, країни яким мають взяти участь у першості не оголошувала. Мова іде лише про політичні відмови приїздити на Євро-2012.