«Спостерігачі Громадянської мережі «Опора» проаналізували межі кожного (округу), у результаті чого констатують сумнівну ефективність утворення 52 виборчих округів (20%)», – йдеться в ньому.
На думку організації, 27 округів сформовані з необґрунтованим поділом територіальних громад між різними одиницями.
«Тобто раніше місто або район повністю входили до складу округу, а тепер місто поділене між декількома, до округу віднесені жителі ближніх сіл і селищ», – уточнює «Опора».
Крім того, за даними організації, в 7 округах були створені ситуації, коли території, що належать до одного округу, були оточені територіями, що перебувають у складі іншого округу.
«У результаті транспортування виборчої документації та іншого роду логістика буде пролягати через територію іншого округу», – зазначає «Опора».
Також, на думку організації, 18 округів утворені географічно невдало, оскільки їхня територія розтягнута на велику відстань.
«Наприклад, виборчий округ №60 із центром у місті Волноваха тепер поєднує 5 сільських районів, а його загальна територія становить 6 251 кв. км», – зазначає «Опора».
Крім того, громадянська мережа вважає, що 19 округів створені так, що їхня організація допомагатиме або заважатиме оптимальним результатам кампанії кандидатів у депутати.
Нагадаємо, 28 квітня ЦВК визначила межі 225 мажоритарних округів на виборах Ради.
9 квітня Центвиборчком розподілив мажоритарні округи на виборах Ради-2012 між регіонами.
Орієнтовна середня кількість виборців в одномандатному окрузі – 161 125.
Центвиборчком створив 33 540 звичайних і спеціальних виборчих дільниць на виборах Верховної Ради в Україні і 115 виборчих дільниць за кордоном.
7 листопада 2011 року Рада прийняла новий закон про парламентські вибори, яким увела змішану виборчу систему з підвищенням прохідного бар'єра до 5% та із забороною на участь у виборах блоків.