Таке застереження на адресу Києва зробив міністр закордонних справ ФРН Ґідо Вестервеллє, повідомляє Німецька хвиля з посиланням на газету Bild.
"Український уряд має знати: шлях до Європи пролягає через міст, який спирається на два стовпи – демократію та правовий устрій", – зазначив міністр.
Міністр висловив серйозне занепокоєння станом здоров'я Тимошенко і знову запропонував Україні надати ув'язненому екс-прем'єру медичну допомогу в німецькій лікарні, де їй був би гарантований якісний медичний догляд.
Порушивши тему політичного бойкоту "Євро-2012", Вестервеллє сказав, що остаточне рішення з цього приводу буде ухвалено згодом.
Водночас, на його думку, у ході чемпіонату Європи з футболу влада України може побачити не лише бойкот політиків, але й протести пересічних уболівальників.
"Політики, спортсмени, ЗМІ та вболівальники не змарнують можливості продемонструвати своє ставлення до порушень прав людини в Україні", – вважає дипломат.
Водночас, як повідомляє "Німецька хвиля", дискусія у справі Тимошенко розділила європейські уряди на різні табори.
Нагадаємо, найактивнішими критиками виявилися німецькі політики, вони закликають до політичного бойкоту "Євро-2012".
Дискусія про політичний бойкот європейської першості точиться й в Італії.
З іншого боку, як зазначає інформаційне агентство dpa, уряд Данії, яка нині головує в ЄС, виступає проти політичного бойкоту футбольного чемпіонату.
Міністр культури Уффе Елбаек написав на своїй сторінці в Facebook: "У мене самого були сумніви. Але моя відповідь полягає в тому, що я підтримую участь нашої національної збірної в європейському чемпіонаті. У тому числі – особистою присутністю".
Представники консервативної та право-ліберальної опозиції, водночас, закликали усіх данських політиків триматися подалі матчів "Євро-2012" в Україні.
Проти бойкотування матчів Євро-2012 в Україні виступає також Польща.