З його слів, це буде наймасштабніше та найскладніше випробування бойових компонентів системи ПРО в світі. «Це випробування продемонструє високий рівень розвитку нашої багаторівневої регіональної системи ПРО», – заявив О’Райлі.
Генерал-лейтенант нагадав, що такі регіональні системи США створюються на трьох ділянках: в Європі разом з країнами НАТО, в Азйісько-Тихоокеанському регіоні разом з Японією, та на Ближньому Сході разом з Ізраїлем.
Заступник помічника міністра оборони США Бред Робертс відзначив, що США дотримуються поетапного підходу до створення ПРО в кожному з цих регіонів. «Перші елементи активної багаторівневої ПРО в Європі вже знаходяться на місці та можуть діяти, а на повну силу ця система запрацює в 2018-2020 роках», – сказав він.
Робертс підтвердив, що в 2015 році Пентагон має намір розмістити мобільні батареї Ес-ем-3 в Румунії, а в 2018 році – в Польщі. До 2021 року вони мають бути замінені на ракети-перехоплювачі, які здатні захистити всою територію країн НАТО не лише від балістичних ракет середньої та меншої дальності, але і від міжконтинентальних ракет.
В своєму виступі перед сенаторами, Робертс неодноразово підкреслював, про ймовірну загрозу від Ірану та КНДР. З його слів, згідно з американськими розвідками, ці країни наразі не мають в своєму арсеналі міжконтинентальних балістичних ракет, проте продовжують свої ракетні програми та в перспективі можуть досягти успіху.
Адміністрація Барака Обами просить Конгрес виідлити на програми ПРО в 2013 фінансовому році $9,7 млрд, що трохи менше, ніж цьогорічні видатки. Загалом, найближчі п’ять років США планує витратити на ПРО $47, 4 млрд.
Як повідомляось, 25 квітня Пакистан заявив про успішне тестування балістичної ракети середнього радіусу дії.
Нагадаємо, в ніч з 12 на 13 квітня КНДР провела невдалий запуск ракети із супутником на борту. Представник Сполучених Штатів визначили, що КНДР виконала запуск ракети дальньої дії, не зважаючи на низку попереджень від світової спільноти.