Як повідомила прес-служба міськдержадміністрації, з цією метою запропоновано збільшити спеціальний фонд міського бюджету на 1,1 млрд грн за рахунок внутрішньої позики.
За словами Крамаренка, після збільшення видатків спеціального бюджету місто зможе узгодити з Міністерством фінансів здійснення внутрішньої позики на вигідних для міського бюджету умовах і затвердити ці умови окремим рішенням Київради.
Зокрема, за його словами, 600 млн грн з цієї суми буде направлено на поповнення статутного фонду комунальних підприємств, у тому числі 150 млн грн – КП «Київпастранс» для повернення кредиту банку «Хрещатик».
Інші підприємства за рахунок цих коштів зможуть сплатити земельний податок, зокрема комунальна корпорація «Київавтодор» та її структури – 15,5 млн грн, комунальне об'єднання «Київзеленбуд» – 45,6 млн грн, районні Зеленбуду – 385 млн 700 тис. грн, КП «Київспецжитлоексплуатація» – 3 млн 200 тис. грн.
«Раніше комунальні підприємства звільнялися від плати за землю. Але в зв'язку з тим, що вони всеодно є дотаційними, ми вирішили скасувати для них всі пільги і вирівнювати їх фінансовий стан виключно за рахунок дотацій з бюджету. Це робить стосунки з міським бюджетом абсолютно прозорими і виключає можливість зловживань за рахунок всяких пільг», – підкреслив Крамаренко.
Він також повідомив, що ще 500 млн грн буде направлено на капітальні вкладення, зокрема 325 млн грн – на розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури та поліпшення транспортного забезпечення, будівництво об'єктів водопровідно-каналізаційного господарства, подальший розвиток паливно-енергетичного комплексу, підготовку інфраструктурних об'єктів столиці до проведення в Києві Євро-2012, а також забезпечення введення в експлуатацію пускових об'єктів.
Ще 104 млн 300 тис. грн буде направлено на оплату за виконані в минулі роки роботи з капітального ремонту будівель в 1,5 км зоні навколо НСК «Олімпійський», а також сходових кліток, асфальтового покриття міжквартальних проїздів, заміни та модернізації ліфтів, капітального ремонту медичних установ.
Для робіт з асфальтування та благоустрою прибудинкових територій та міжквартальних проїздів буде виділено 38 млн 700 тис. грн, ще 20 млн грн – на капітальний ремонт житлового фонду.
Раніше Крамаренко повідомляв, що Київ направив Мінфіну документи для отримання дозволу на здійснення запозичень у 2012 році, які дозволили б місту рефінансувати виплати $250 млн за єврооблігаціями.