За словами військових, Народний визвольний рух Судану, який керує в Південному Судані, «завершив повний вивід військ» з регіону пограничного Хеглігу.
Як повідомлялось, в останній заяві президент Судану Омар Башир визначив своєю головною метою «звільнення» народу Південного Судану від його керівників.
Згідно з даними ООН, опублікованими сьогодні, 22 квітня, від початку конфлікту місто Хегліг та околиці покинули 5 тисяч жителів – майже все цивільне населення. Біженці живуть просто неба в сусідніх районах та відчувають гостру нестачу води, харчування та медикаментів.
За інформацією ЗМІ, в Хеглігу Судан видобуває половину від всієї нафти, 115 тис. барелів щодня. Через бої видобуток нафти в цьому родовищі було припинено на два тижні, вже зафіксовані витоки нафти. Наразі сторони звинувачують одна одну в навмисному знищенні нафтового об’єкту, зокрема після бомбардування військових частин Південного Судану.
Сьогодні ж, 22 квітня, натовп мусульман спалив католицьку церкву в столиці Судану, яку відвідували переважно вихідці з Південного Судану та Ефіопії, повідомляє агенція Associated Press. П’ять пожежних машин, які приїхали на виклик, не змогли побороти вогонь.
Раніше, 20 квітня, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун назвав незаконною окупацію військами Південного Судану нафтового району Хеглігу та закликав припинити військові дії.
Нагадаємо, у квітні армія Судану почала наступ на місто Хегліг, який є центром важливого району нафтових родовищ. Міністр оборони Південного Судану заявив про збільшення кількості військ у прикордонних районах.
Раніше, 10 квітня, представники Південного Судану заявили, що збройні сили Судану напали на прикордонні території, використовуючи артилерію та авіацію.
На початку лютого голова місії ООН у Південному Судані Хільде Джонсон заявила про можливість розв'язання нової війни, оскільки після утворення Південного Судану між двома країнами збереглися територіальні суперечки. Зокрема, обидві держави заявляють про свої права на багаті нафтою прикордонні території.