Екс-прем’єра України, Юлію Тимошенко, пізно ввечері у п’ятницю, 20 квітня, було доставлено до Центральної клінічної лікарні №5 "Укрзалізниці". ЗМІ повідомили, що приблизно о 18:00 Тимошенко вивезли з Качанівської колонії.
Цю інформацію підтвердили у Державній пенітенціарній службі.
Водночас, Депутат Верховної Ради від фракції "Блок Юлії Тимошенко – "Батьківщина" Сергій Власенко висловив сумніви, що колишній прем'єр-міністр давала письмову згоду на переведення з Качанівської виправної колонії в Центральну клінічну лікарню "Укрзалізниці".
Власенко зазначив, що востаннє спілкувався з Тимошенко в колонії до 13:00 20 квітня. Вони обговорювали можливість переведення в клініку і Тимошенко не висловлювала намірів дати згоду на це.
Згодом тюремники визнали, що Юлія Тимошенко не давала письмової згоди на своє лікування.
Також в суботу, 21 квітня, прес-служба партії «Батьківщина» опублікувала висновки німецьких лікарів, за винятком питань, безпосередньо пов’язаних із зазначенням діагнозів. Так, німецькі спеціалісти вважають, що ефективне лікування Юлії Тимошенко в лікарні «Укрзалізниці» не видається імовірним, а терапія там не буде успішною. Експерти зазначили, що у медичному закладі «присутні не всі фахові дисципліни, які потребуються в контексті комплексної реабілітації хронічних больових синдромів та ускладнень».
Водночас, іноземні спеціалісти повідомили, що не мають зауважень щодо стану приміщень чи матеріально технічної бази лікарні.
Також згодом прес-служба «Батьківщини» оприлюднила документ, який засвідчує нездатність екс-прем’єра брати участь в судових засіданнях.
Та Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй в суботу одноголосно схвалила текст резолюції, що передбачає збільшення кількості неозброєних спостерігачів в Сирії до 300 осіб.
Текст резолюції підготовлено на основі двох проектів, внесених Росією і Євросоюзом. Згідно з документом, команда спостерігачів, до якої входитимуть військові і цивільні експерти, відправиться до Сирії на 90-ний термін, аби слідкувати за дотриманням режиму припинення вогню та умов мирного плану спеціального посланця ООН і Ліги арабських держав Кофі Аннана.
Водночас, учасники зустрічі зазначили, що обидві сторони конфлікту явно не виконують умови припинення вогню, які передбачені планом Аннана.