"Я за прогнозований і керований квотний принцип розподілу мажоритарних округів між опозиційними партіями й за співробітництво в цих округах із представниками громадянського суспільства", – зазначила Тимошенко.
При цьому, на її думку, рейтинговий принцип висування кандидатів демократичніший, однак у нинішніх умовах буде авантюрою для опозиції.
"Хто буде в останню хвилину арбітром рейтинговості для всіх опозиційних кандидатів? Адже ви знаєте, що в останню хвилину в кожної опозиційної партії будуть власні соціологічні опитування з різними результатами. А це призведе до висування десятка кандидатів від опозиції в кожному окрузі", – додала екс-прем'єр.
Також Тимошенко вважає, що якщо в окремих округах будуть балотуватися відомі й поважні безпартійні лідери громадської думки, то опозиція повинна їх безумовно підтримати й зняти свої кандидатури.
На питання, чи вважає вона виправданим пропозицію Комітету опору диктатурі нерейтинговим партіям, які входять до об’єднання, відмовитися від висування кандидатів в одномандатних округах, Тимошенко відповіла, що проти такого підходу.
"Якщо таке рішення є — воно помилкове. Його треба негайно переглянути й запросити всі опозиційні партії до участі у висуванні кандидатів в одномандатному окрузі, навіть в тому разі, якщо ці партії не мають шансів подолати прохідний бар’єр до Верховної Ради. Зараз я веду епістолярні переговори з лідерами цих політичних сил", – сказала вона.
Нагадаємо, об'єднання опозиційних партій "Комітет опору диктатурі" продовжило до 12 травня строк узгодження кандидатур у єдиний опозиційний список на вибори Верховної Ради за мажоритарними округами.
У комітет входять: Європейська партія, Партія захисників вітчизни, партія "Народна Самооборона", "Батьківщина", "Реформи і порядок", "Наша Україна", "Народний Рух України" й "Фронт змін", "Всеукраїнське об'єднання "Свобода".