"Це буде коротке резюме й кілька сторінок довгого резюме з описом (положень угоди)", – сказав він.
З його слів, оприлюднення цього тексту має відбутися після засідання ради співробітництва "Україна-ЄС", що відбудеться 15 травня в Брюсселі (Бельгія), але до початку літа.
"Це найамбіційніша угода з усіх, які ЄС коли-небудь укладав з іншими країнами… Ми докладали серйозних зусиль протягом 5 років, і ми не можемо бачити тільки великі політичні проблеми. Це величезні зобов'язання з обох боків, які матимуть вплив на життя людей. Необхідно роз'яснити, що це", – наголосив він.
При цьому джерело зазначило, що весь текст документа може бути оприлюднений тільки після підписання.
"Якщо говорити про закон – і це справді стримує – текст може бути оприлюднений тільки після підписання. І це, зрозуміло, проблема для нас, якщо буде тривалий період непідписання", – сказав він.
При цьому співрозмовник агентства повідомив, що в питанні набуття чинності окремих положень угоди про асоціацію до набуття нею чинності в цілому в ЄС немає погодженої позиції.
"У нас немає погодженої позиції… Це, мабуть, було б кращою ситуацією для обох сторін – суміш торговельної частини й положень політичного і юридичного розділів. Але, як я вже сказав, ще немає ухваленого рішення про це", – сказав він.
З його слів, рішення про попереднє застосування положень угоди прийматиме Рада ЄС, і воно залежатиме від ситуації з демократією в Україні, зокрема проведення виборів Верховної Ради й вирішення питань щодо кримінальних справ, які ЄС розцінює як політично мотивовані.
Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ виключилооприлюднення тексту угоди про асоціацію до її підписання.
МЗС допускає застосування окремих положень угоди про асоціаціюдо набуття нею чинності, при цьому голова представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра вважає, що цю можливість необхідно оцінити з правової точки зору.
Угода про асоціацію була парафована30 березня.