«Іноземні компанії нині думають двічі, перш ніж інвестувати в Україну, адже вони мають альтернативи на більш передбачуваних і привітніших ринках», – сказав посол.
«Багато потенційних інвесторів коливаються, бо вони чули історії іноземних компаній, які зіткнулися з величезними проблемами несподіваного застосування закону. Чи то у справі захисту їх від рейдерства, чи у справі своєчасного відшкодування сплаченого податку на додану вартість», – пояснив Теффт.
В той же час, на його думку, Україна хоч і повільно, але прогресує в областях, пов’язаних з поліпшенням правової бази для бізнесу.
«Треба бути справедливим і відзначити, що Україна повільно досягає прогресу в деяких областях, пов’язаних з поліпшенням нормативно-правової бази бізнесу, – зазначив він.
Дипломат підкреслив, що посольство США, Американська Торгова палата в Україні і ЄС особливо активно співпрацювали з Верховною радою, урядовцями і діловими колами, щоб допомогти Україні підготувати проекти якісних законів, які дадуть підприємцям можливість розвивати і рости.
«Окремі з них (закони – ред.) були прийняті і ми можемо сподіватися, що вони будуть належним чином виконуватися і дотримуватися. Це, зокрема, стосується нового податкового кодексу, який вступив у силу минулого року, нового проекту митного кодексу, який повинен вступити в силу у січні 2013 року. Це два позитивні приклади таких вкрай необхідних реформ. Однак, нові закони працюватимуть лише у тому випадку, коли окремі податкові і митні інспектори зрозуміють необхідність цього і будуть поважати закон», – додав Теффт.
Як повідомлялося раніше, в Україні проблеми іноземного бізнесу почали все частіше вирішувати на рівні послів
Читайте також: Джон Теффт: Верховенство права – перше у списку необхідних перетворень для України