«Ауру місця, традиції цього місця не можна зруйнувати. І навіть при тому, що 99% вже приватна власність на узвозі, це не повинно нас зупиняти – ми мусимо зібратися разом із тими приватними власниками і знаходити компроміс щодо збереження духу і колориту Андріївського узвозу», – підкреслила Герман, коментуючи ситуацію, що виникла навколо Андріївського узвозу.
Щоб запобігти виникненню подібних ситуацій, Герман запропонувала учасникам зустрічі брати участь у підготовці засідань Громадської гуманітарної ради.
«Так нам легше буде чути одне одного, так нам легше буде виробляти спільні рішення… Я хочу, щоб спільні цінності української культури ми захищали разом», – підкреслила вона.
У свою чергу Ігор Розкладай як активний учасник руху щодо захисту Андріївського узвозу та інших історичних пам'яток столиці зазначив: проблема Андріївського – це системна проблема.
«Проблема системна. Очевидно, що потрібна прозорість влади і прозорість дій. Має бути забезпечено виконання навіть того законодавства, яке існує», – вважає активіст
Водночас, громадський активіст Ігор Луценко висловив переконання, що ситуація, яка виникла навколо Андріївського, склалася саме через відсутність постійного діалогу влади і суспільства. Він зокрема нагадав, що близько 1,5 роки тому громадськість зверталася з пропозицією запровадити мораторій на забудову історичного центру Києва і скасувати деякі норми закону про регулювання містобудівної діяльності.
«На цей лист ми не отримали відповіді, отримали ми зараз фактичну відповідь у вигляді хвилі вирубок зелених зон у Києві та хвилі нищення Андріївського, яка зараз почалась. У результаті того, що нас тоді не почули, ми зараз маємо такий результат», – пояснив Луценко.
Він виступив з ініціативою запровадження мораторію на забудову історичного центру.
Нагадаємо, 10 квітня в соціальних мережах з'явилася інформація про знесення 3 історичних будинків на Андріївському узвозі в рамках проекту з будівництва офісного комплексу «Андріївський плаза».
11 квітня близько 300 осіб пікетували офіс компанії SCMв Києві з вимогами припинити забудову Андріївського узвозу й історичної частини міста.
Пізніше група ЕСТА відмовилася від будівництва торгово-офісного центру на Андріївському узвозі й обіцяє зберегти історичний вигляд фасадів будинків, побудованих на місці знесених.
Власник компанії SСМ, депутат Верховної Ради від Партії регіонів Рінат Ахметов вважає конфлікт навколо знесення 3 будинків на Андріївському узвозі в Києві є результатом непрозорості дій Групи ЕСТА.
Читайте також: На Десятинній кияни захищали Київ, а "Беркут" – Ахметова