На думку Кокотюхи, Янукович створив прецедент, «придатний для активного наслідування, але саме така схема виявилася вразливою».
«Написання книжок – інтелектуальна праця. Створення такого продукту передбачене серед видів підприємницької діяльності. Прибуток із цієї роботи обкладається податком. Знаю багатьох людей, котрі на створенні інтелектуального продукту небагато, але стабільно й чесно заробляють. Проте дотепер ніхто в Україні, окрім Ганни Герман, ще не запідозрив голову держави в здатності до інтелектуальної праці. Таким чином, голосно називати Януковича «письменником» можуть хіба артисти «Вечірнього кварталу», – пояснив Кокотюха.
Він нагадав, що не кожна перша особа, не кожен політик та «зірка» шоу-бізнесу й спортсмен не пишуть власні книжки самі. То ж ситуація, коли політик або інша відома людина сама своїх книжок не пише – не нова й не кримінальна.
«Явний прокол влади і самого Януковича полягає в тому, що багатієм українського президента роблять через діяльність, котра робила б честь будь-кому в цивілізованому світі. Натомість в Україні неможливо заробити не лише 16, а навіть мільйон гривень за рік, продавши весь тираж книжок зі своїм прізвищем разом із авторськими правами. Тим більше, що Янукович – людина без власних думок, непопулярна особа і ще менш популярний «літератор», – вважає Кокотюха.
Він вважає, що «команда, якою оточив себе український президент, непрофесійна до такої міри, що не здатна навіть підібрати справді професійний авторський коллектив», щоб з його допомогою «перетворити» Януковича на письменника.
«Без розгалуженої мережі книжкової торгівлі усі прибутки та надприбутки, задекларовані як наслідок успішності творів, не що інше, як чергова схема «відкату», – переконаний Кокотюха.
Нагадаємо, згідно з декларацією Віктора Януковича, 2011 року він отримав 16,4 млн грн гонорарів від ТОВ «Друкарня «Новий світ» (місто Донецьк). Зокрема, видавництво отримало права на створені у 2005-2010 роках Януковичем книги.