Табачник стверджує, що в лівобережних районах Києва немає жодної школи з російською мовою навчання, хоча насправді на лівому березі розташовано п’ять таких навчальних закладів, пише «Дзеркало тижня. Україна».
Як відомо, Табачник в інтерв’ю тижневику «2000» заявивщо «батьки в Києві штурмом беруть міністерство, запитуючи, чому не можуть віддати дітей до російських класів».
«Місцеві органи влади бояться, як би не підставитися під вогонь націонал-патріотів, які в усьому бачать крамолу і діють за принципом «не пущать». А проблема колосальна – в Києві понад 1000 батьків возять школярів з лівого на правий берег, бо не можуть знайти на лівому жодної російської школи та гімназії», – заявив Табачник.
Насправді ж, за даними Головного управління освіти і науки КМДА, в Києві нараховується сім шкіл з російською мовою навчання і дванадцять з російськомовними класами. П’ять із цих дев’ятнадцяти навчальних закладів розташовані в лівобережних районах столиці. Про такі «невигідні» для себе дані міністр промовчав.
Крім того, у рейтингу найкращих шкіл Києва, опублікованому на початку цього навчального року виданням «Сегодня», визначено двадцять п’ять навчальних закладів столиці. З них лише чотири (і то не з вищих рядків рейтингу) розташовані на лівому березі. Тому багато батьків, які хочуть навчати дітей у престижних школах з українською мовою навчання, також возять своїх дітей на правий берег. Але їх міністр не помічає, зазначає автор статті.
Нагадаємо, у січні Верховна Рада відмовилася встановити мораторійдо 2017 року на закриття загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання в адміністративно-територіальних одиницях, де такі навчальні заклади становлять менш ніж половину від їхньої загальної кількості.