Наразі з африканської країни Гвінея-Бісау приходить спірна інформація щодо участі тимчасового президента Раймундо Перейри та прем’єр-міністра, кандидата в президенти країни Карлуша Гомеша.
Представник військових у п’ятницю, 13 квітня, повідомив про арешт обох. Проте інформагенції з посиланням на західних дипломатів публікують інформацію, що Гомеш переховується на території іноземних посольств у столиці Бісау.
Представники керівних партій країни заявили, що військові, які захопили владу, запропонували їм сформувати «уряд національної єдності», в якій армійське командування збереже ключові пости. Представники військових стверджують, що не хочуть захоплювати владу, а лише намагаються запобігти вторгненню в країну військ сусідньої Анголи, яке, з їх слів, може відбутись через «таємну угоду уряду».
У ніч на п’ятницю, 13 квітня, солдати Гвінеї-Бісау вдалися до спроби державного перевороту, захопивши контроль над дорогами, радіо- й телестанціями та урядовими будівлями у столиці країни Бісау. В цей день в Гвінеї-Бісау мала розпочатися передвиборча кампанія другого туру президентських виборів. 29 квітня в країні мали відбутись дострокові президентські вибори, кандидатом-лідером на яких є чинний прем’єр-міністр Карлуш Гомиш.
Спробу державного перевороту в Гвінеї-Бісау, яка є колишньою португальською колонією, також засудив регіональний союз країн Західної Африки ЕКОВАС.
Нагадаємо, останній військовий переворот у африканській країні Гвінея-Бісау стався 2 березня 2009 року. Президент Жоао Бернардо Вієйра був убитий військовими, після загибелі їх лідера, керівника Генерального штабу Тагме На Вайе.
Читайте також: У 2012-му арабська весна може поширитись на Чорну Африку