«Рішення по окремих поправках видавалися Олійником як рішення комітету, але комітету не було, зібралась просто якась робоча група по КПК. Це не було засідання комітету, яке мав призначити голова комітету Швець, все робилося закрито і кулуарно, жодного представника опозиції не запросили», – розповів депутат.
Він також піддав критиці сам Кодекс, прийнятий Верховною Радою в ніч на 13 квітня. На думку Прокопчука, цей акт посилює репресивні можливості державного апарату.
«Особа може бути випущена під заставу, якщо сплатить від 17000 до 300000 гривень. Тобто ми фактично прийняли кодекс для мажорів – відкупитись зможуть лише багаті», – зазначив парламентарій
За його словами, жодна з поправок опозиції врахована не була, бо «дуже скоро влада зрозуміє, що цей кодекс не діє, або діє лише в одному напрямку – щоб пересаджати всіх громадян України».
Серед недліків нового КПК депутат назвав можливість порушувати справу на основі усної заяви громадянина. «Може дійти до того, що люди писатимуть один на одного «анонімки», – вказав Прокопчук.
«Ще одна новела кодексу – введенння поняття «кримінальний проступок», яке не має під собою жодної законодавчої бази»,- додав він. – «Фактично, з КУпАП будуть витягнуті певні статті – якщо добре заплатиш, твої дії кваліфікують як адмінправопорушення, якщо ні – то як кримінальне. В такий же спосіб буде «визначатися» відмінність між кримінальним злочином та кримінальним проступком».
Як повідомлялось,Верховна Рада прийняла Кримінальний процесуальний кодекс у ніч із 12 на 13 квітня.
Депутати фракції «Блок Юлії Тимошенко-Батьківщина» мають намір звернутися в Конституційний Суд із проханням оцінити його конституційність.
ПАРЄ закликала президента Віктора Януковича схвалювати прийнятий Кримінальний процесуальний кодекс, після експертизи міжнародних експертів.
Читайте також: Данський Гельсінський комітет з прав людини: Чи намагається Україна покращити верховенство права?(повний текст)