Крім того, акціонери призначили своїх представників до Ради директорів відповідно до розмірів їх відповідних часток участі в компанії. ВАТ «Газпром» представлений трьома членами. Ними є Олексій Міллер, заступник голови Ради директорів і голова правління ВАТ «Газпром», Олександр Медведєв, заступник голови правління ВАТ «Газпром» і генеральний директор ТОВ «Газпром експорт», і Хеннінг Фошерау.
Компанії ENI, EDF і BASF призначили по одному члену Ради директорів. Компанію ENI представляє Паоло Скароні, генеральний керуючий ENI SpA. Компанія EDF призначила своїм представником в Раді директорів Анрі Прогліо, президента і головного виконавчого директора EDF. Компанію BASF представляє Харальд Швагер, член Ради виконавчих директорів BASF SE.
«Морський газопровід «Південний потік» є ключовою ланкою, яка сполучить Європейський Союз і Росію. Цей транскордонний інфраструктурний проект сприятиме подальшому розвитку плідного співробітництва між ЄС та Росією і піде на користь обом сторонам. Він зміцнить надійність поставок енергоносіїв до Європи і встановить прямий зв'язок з одним з найбільших і найбільш надійних постачальників газу в світі», – заявив Фошерау.
«Ми дуже раді офіційним призначенням Ради директорів і обранню д-ра Хеннінга Фошерау його головою. Ми впевнені в тому, що його досвід і авторитет сприятимуть успішній реалізації проекту в плановані терміни», – зазначив головний виконавчий директор South Stream Transport AG Марсел Крамер.
Як відомо, початок комерційної експлуатації газопроводу заплановано на кінець 2015 року. Мета компанії South Stream Transport AG полягає у прийнятті остаточного інвестиційного рішення і початку будівництва в кінці 2012 року.
Компанія South Stream Transport AG була організована для здійснення планування, будівництва і подальшої експлуатації морського газопроводу, який буде прокладений в акваторії Чорного моря. Частка участі російської компанії ВАТ «Газпром» в спільному підприємстві становить 50 відсотків. Італійська компанія Eni SpA придбала 20%, а частки участі французької енергетичної компанії EDF і німецької компанії Wintershall Holding GmbH (BASF SE) складають 15%кожна.
Відзначимо, що рішення про остаточний маршруті «Південного потоку» до сих пір не прийнято, хоча Болгарія вже офіційно надала будівництва цього газопроводу статус проекту національного значення, а Туреччина дала згоду на прокладання трубопроводу в своїй морській зоні.
У той же час, Україна вкрай не зацікавлена в будівництві «Південного потоку». Офіційний Київ неодноразово закликав Єврокомісію, газові компанії країн ЄС і російський «Газпром» відмовитися від реалізації проекту.