Як повідомляють джерела Тижня з різних депутатських фракцій, з Банкової пропрезидентській більшості було «спущено» вказівку за будь-яку ціну прийняти КПК до кінця робочого тижня. Джерела пов’язують це з тим, що 23 – 27 квітня відбудеться чергова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи, котра раніше неодноразово вимагала від України зміни КПК, прийнятого ще в 1960-ті роки.
Водночас Данський Гельсінський комітет із прав людини вже піддав серйозній критиці спроби офіційного Києва реформувати кримінально-процесуальне законодавство «для галочки». Як сказано у висновку Комітету, «Президентська адміністрація з вражаючою наполегливістю та швидкістю проштовхує законодавство, пов’язане з реформою системи кримінального правосуддя, але реальне запровадження реформи потребує набагато більшого та триватиме роками, в залежності від того, чи існуватиме справжнє бажання проводити реформи та нарешті замінити слова діями».
Нагадаємо, новий КПК остаточно прийнято Верховною Радою в ніч з 12 на 13 квітня. Хоча ще вдень голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сумнівався, що парламент встигне до кінця тижня прийняти цей документ. Під час постатейного голосування відбувались численні помилки з оголошенням номерів, назв та змісту статей документа. Кількість парламентаріїв, котрі фізично були присутні в залі, була значно менша за кількість нібито відданих за КПК голосів; опозиція вже заявила, що звернеться з цього приводу до Конституційного суду, адже Конституція вимагає від депутатів особистого голосування за закони.
Як повідомляв Тиждень, у Раді Європи теж звернули увагу на те, що опозиційна фракція БЮТ не брала участі в ухваленні нового КПК через те, що всі поправки, які були запропоновані опозицією, відхилила більшість.
Речник Ради Європи Даніель Хольдген у коментарі Тижню також зазначив, що у Раді Європи також не залишили поза увагою той факт, що у залі засідань були присутні близько сотні депутатів, коли ж голосування відбувалося 250-ма картками.