Автор відзначає, що у податковій застосовують всілякі прийоми для зменшення у звітах рівня валових витрат підприємств і збільшення розрахункової суми прибутку. «Фіскали виключають надлишкові, на їхню думку, витрати на дослідницькі роботи, гуманітарні акції, списання технологічного браку, представницьку діяльність, повернення раніше отриманого кредиту, оплату продукції спрощенців…», – пише Лановий.
Також застосовуються занижені норми амортизації капіталу і не індексується вартість об’єктів відновлення. У податковій звітності знаходять штучні порушення й помилки. Усі суперечності фіскали тлумачать на свою користь. І таких прийомів дуже багато. Це, пише автор, ніби навмисно створені пастки, вийти з яких можна лише через «корупційний» отвір.
«За таких умов фірми, що легально звітують і не мають адміністративних «дахів», фактично сплачують до бюджету не 23%, а 50% прибутку», – відзначає Лановий.
При цьому він додає, що у Словаччині та Польщі ставка податку на прибуток корпорацій – 19%, в Угорщині – 17,7%, Литві й Латвії – 15%, Ірландії – 12,5%, Естонії – 0%.
Більше про це читайте у статті «Податковий зашморг для хворої економіки» у №14 Тижня.