Занфіров зазначив, що Генпрокуратура також взяла на контроль факти порушень прав журналістів, інформація про які надійшла останнім часом. Йдеться зокрема про випадок із нанесенням тілесних ушкоджень представнику в Україні міжнародної правозахисної організації «Репортери без кордонів» Оксані Романюк, інцидент із нападом на знімальну групу телеканалу ICTV, конфлікт, що виник між журналістами «5 каналу» та правоохоронцями на під час акції протесту у Святошинському районі Києва.
За словами Занфірова працівники ГПУ провели нараду з фахівцями Інституту масової інформації (ІМІ), на якій обговорили всі 108 фактів звернень від журналістів щодо порушення їх прав, які надійшли до Міжвідомчої робочої групи. За результатами наради сторони домовилися припинити розгляд 25 випадків, які, за спільною згодою, не стосуються професійної діяльності журналістів. Занфіров додав, що Генпрокуратура й надалі співпрацюватиме з ІМІ щодо розгляду звернень журналістів з тим, аби «прийняти зважені рішення з більшості питань».
«Частину питань ми зняли, а частину тримаємо на контролі і будемо інформувати про результати перевірки та прийняті рішення», – сказав заступник Генерального прокурора.
Нагадаємо, справу зникнення журналіста харківської газети «Новий стиль» Василя Климентьєва досі не розкрито.
Протягом 2011 року в Україні сталося 20 нападів і два вбивства журналістів
Читайте також: В активному стані дії та слова