Експерт: об’єднання “Фронту змін” і “Батьківщини” може додати голосів Кличку

2 Квітня 2012, 17:09

За словами політолога, про жодні плани об’єднання партії "Удар" з  «Батьківщиноюа» та «Фронтом змін» не йшлося ані з боку Кличка, ані з боку керівників цих політичних сил.

«Ті, хто казав, що він піде в це об’єднання не зовсім адекватно оцінювали ситуацію і, скажімо, були не зовсім коректними. Ніяких планів про входження Кличка в це об’єднання не було. Нагадаю, він навіть в Комітет опору диктатурі не входить. З боку «Батьківщини» і «Фронту змін» також таких ініціатив не було. Звучали лише заклики до Кличка з боку Луценка і Тимошенка», – зазначив Фесенко.

«Сам Віталій (Кличко – Ред.), а особливо його оточення, дуже добре розуміє, що в цьому об’єднанні він остаточно втратить політичну самостійність. Максимум, на що він може розраховувати, – це лише посада київського мера. Не більше. А частина оточення Віталія і, можливо, він сам вже починають мріяти про президентську посаду. Крім цього, деякі західні спостерігачі, особливо в Німеччині також на це сподіваються. Інша річ, що вирішувати будуть українські виборці», – зауважує експерт.

Іншою причиною, чому Кличко не погоджується об’єднатися з опозицією Фесенко називає те, що «у Кличка дуже еклектичний електорат». "Частина виборців Віталія раніше підтримував Партію регіонів, Януковича. І вони ніколи не голосуватимуть за єдиний список", – відзначив він.

На думку Фесенка, об’єднання «Фронту змін» і «Батьківщини» ще може додати голосів виборців партії Кличка.

«Наразі рейтинг у нього – близько 6%, що дозволяє йому подолати 5-відсотковий виборчий бар’єр. Якщо звичайно у нього їх не вкрадуть як одні, так і інші… Скажу навіть більше, якби це не звучало парадоксально, об’єднання «Фронту змін» і «Батьківщини» може додати Кличку частину виборців, тому що далеко не всі незадоволені нинішньою владою голосуватимуть за альянс цих двох партій. І тому частина таких опозиційно налаштованих виборців можуть проголосувати за «УДАР». Але це залежатиме від того, наскільки привабливою буде виглядати ця політична сила, зокрема, і склад її партійного списку. Наскільки новим він буде», – вважає політолог.

На його думку, виборцями Кличка можуть стати ті, що раніше підтримували Партію регіонів, а також ті, що ще не визначились зі своїм вибором. «На прошарок тих, хто коливається, якраз буде розраховувати Віталій», – додає він.

Щодо можливості партії Кличка об’єднатися з опозиційними партіями у Раді після виборів Фесенко відзначив: «На мій погляд, це абсолютно нормальний, а б сказав навіть європейський варіант. В Європі опозиція не об’єднується в одну партію. Вона створюють коаліцію в парламенті:або домовляється до виборів про створення такої коаліції, або вже в парламенті. І це абсолютно нормальний демократично-європейський варіант узгодження інтересів».

Втім, на його думку, проблема полягає в тому, що «Батьківщина» традиційно робить ставку на монополію».

«Зараз в цю гру починає грати Яценюк, мовляв, хто не з нами, той проти нас. Я хочу нагадати, що ці слова були сказані напередодні політичних репресій в Радянському Союзі. Це було ідеологічно обґрунтовано 1937 року. Я б не радив ні Арсенію Петровичу, ні Турчинову, ні будь-кому з опозиції повторювати такі слова. Це просто свідчення недемократичності», – вважає політолог.