Директиву прийняли переважною більшість голосів євродепутатів. Для вступу в дію її ще має схвалити Рада Європейського Союзу.
Йдеться в першу чергу про відповідальність за серйозні хакерські атаки, які завдають значних фінансових збитків компаніям, приватним користувачам та громадськості.
Проект передбачає, що особи, які перехоплюють конфіденційні дані та отримують доступ до баз даних, отримуватимуть принаймні 2 роки тюрми. В той же час організатори масових он-лайн атак та хакери, які своїми діями завдають особливо великих фінансових збитків можуть бути ув’язнені до 5 років. До кінцевого варіанту закону деякі депутати пропонують також додати кримінальне покарання за володіння хакерськими утилітами, програмами, які зазвичай належать до стандартного устаткування фахівців служб безпеки.
Передбачається, що під дію нових норм потраплять такі угруповування як Anonymous та luzsec.
Ціллю нового законодавства є не лише зробити регулювання жорсткішими, а й гармонізувати законодавство у всіх країнах ЄС, що є особливо важливим зважаючи на міжнародну природу кіберзлочинності.
Нагадаємо, комісія ЄС порахувала, що кібер-злочинці заробляють $388 млрд на своїх злочинах, що складає більше за заробіток контрабандистів героїну, марихуани та кокаїну.
Крім того, ЄС нещодавно оголосив про плани створення єдиного агентства протидії кіберзлочинам. Агентство буде збирати інформацію з організованої кіберзлочинності, але не чіпатиме питанням обміну файлами між користувачами. Новий підрозділ почне роботу у січні 2013 року в Гаазі. В центрі працюватимуть 30 осіб, а коштуватиме він € 3.6 млн на рік.