Йдеться, зокрема, про акції найбільшого італійського банку UniCredit, нафтогазової компанії Eni, військово-промислової групи Finmeccanica, автовиробника Fiat чи туринського футбольного клубу Juventus.
Активи арештовані за ордером Міжнародного кримінального суду, що розглядає скарги людей, які вважають себе жертвами режиму Каддафі, скиненого внаслідок повстання проти нього минулого року.
Сам Муаммар аль-Каддафі загинув 20 жовтня минулого року, коли повстанці захопили його в його рідному місті Сірті в Лівії, – за офіційною версією, «внаслідок поранень»; за іншими ж повідомленнями, повстанці свідомо вбили полоненого диктатора.
Як повідомлялось, після падіння Каддафі лівійці не мають довіри до політичних партій і не задоволені роботою Національної перехідної ради, а тому більша третина громадян країни не проти повернення самодержавства.
За висновками Amnesty International озброєні повстанці «становлять загрозу для нової Лівії, оскільки опинилися поза контролем нової влади. Така ситуація посилює нестабільність в країні.
У звязку з цим провідники племен на сході Лівії оголосили на початку березня про створення напівавтономного регіону Кіренаїка зі столицею в місті Бенгазі.
Новий регіон розташується на території однойменної історичної провінції країни, однієї з трьох, які існували в 1940–60-х роках.