«Записи свідчать про те, що Обама показав велику піддатливість щодо ПРО та інших галузей ядерної безпеки. Він полишив плани розміщення ПРО у Польщі без будь-яких поступок з боку Росії. Він пообіцяв Росії нові обмеження нашого ядерного арсеналу. Він капітулював перед російськими вимогами, щоб резолюція ООН по Ірану виключала паралізуючі санкції. Росія відповіла на подарунки з боку США лише бойкотуванням багатьох питань в ООН. Підсумком політики Обами щодо Росії за минулі три роки є: «Ми даємо, Росія бере»», – пише Ромні.
Ромні також засудив дзвінок Обами після проведення президентських виборів в Росії та привітання Владіміра Путіна з перемогою.
«За дзвінком послідувала заява Держдепартаменту, що «Сполучені Штати вітають російський народ з завершення президентських виборів». Зважаючи на те, що російські вибори широко вважалися такими, що було проведено з використанням значних фальсифікацій та залякування, ці слова роблять посміховисько з американської прихильності до демократії та прав людини», – вважає Ромні.
На думку політика, розмова президента Обами з Дмітрієм Мєдвєдєвим піднімає питання не лише про його політику щодо Росії, а й загалом про його зовнішню політику.
«У відносинах із Кремлем, так само як і з рештою світу, президент Обама продемонстрував приголомшливу слабкість та надав слову «гнучкість» нового зловісного сенсу», – підкреслив Ромні.