За його словами, немає жодних шансів, що Сенат США ратифікував би договір, який у будь-який спосіб обмежував би протиракетну оборону. «І президент про це знає. Можливо, він запропонує чіткіші політичні гарантії та більшу транспарентність у цьому питанні в 2013-му. І, можливо, росіяни будуть гнучкішими тоді», – припустив Пайфер.
За словами екс-посла, складається враження, що наполягання росіян на юридичних гарантіях, яких Барак Обама надати не може, про що їм добре відомо, – лише причина заморозити це питання доти, доки Москва не дізнається ім’я наступного американського президента.
«Політичні опоненти президента будуть використовувати цю розмову, щоб піддати сумніву його відданість питанню ПРО. Мітт Ромні нещодавно назвав Росію «геополітичним ворогом США номер один». Точно так, як ви могли спостерігати певні прояви антиамериканізму під час російської президентської кампанії, ви бачитиме випади в бік Росії з боку деяких політичних штабів під час американських виборчих перегонів», – сказав Пайфер.
Нагадаємо, коротка розмова президента США Барака Обами з президентом РФ у Сеулі обернулася скандалом. В ході закритих переговорів Барак Обама, не помітивши увімкнений мікрофон, попросив колегу відкласти питання про ПРО до завершення виборів в США, пообіцявши вирішити його в разі свого переобрання.