Найбільші конфузи світових політиків через увімкнені мікрофони

27 Березня 2012, 17:38

Вчорашній ляп Барака Обами на саміті в Сеулі, коли в розмові з президентом Росії він запевнив Дмітрія Мєдвєдєва, що він матиме «більше простору» після виборів у листопаді, став не єдиним прикладом конфузу політиків, які не здогадувались про увімкнений мікрофон.

Під час саміту G-20 в Каннах в листопаді 2011 року журналісти ввімкнули звук ранше команди і почули як Ніколя Саркозі назвав прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху «брехуном», якого він не міг «терпіти» після обговорення голосування Франції на користь членства Палестини в ЮНЕСКО. При цьому, Барак Обама відповів Саркозі «Ти ситий ним по горло, а я змушений мати з ним справу кожен день».

Такі коментарі викликали хвилю обурення у Франції, США та Ізраїлі. Зокрема, тодішній республіканський кандидат на посаду президента Мішель Бахман закликала Обаму вибачитись перед Нетаньяху, а Саркозі зустрівся з представником єврейської громади, щоб дати пояснення.

Під час збору коштів Демократичною партією в квітні 2011-го року Барак Обама, не знаючи, що CBS все ще записує його коментарі, після години запитань-відповідей журналістам, заявив донорам, що емір Катару шейх Хамад бен Халіфа аль-Тані «є великим прибічником та великим пропагандистом демократії на всьому  Близькому Сході. Реформа, реформа, реформа. Ви бачите це на Аль-Джазірі». «Але сам він особливо не реформується. В Катарі не видно значного руху до демократії», – додав експромтом Обама.

Особливої незручності ситуації додав той факт, що перед цим Обама зустрічався з Тані в Вашингтоні і похвалив дії Катару щодо Лівії.

Наприкінці жовтня 2006 року на прес-конференції Владіміра Путіна та прем’єр-міністра Ізраїлю Ехуда Ольмерта в Москві кореспондент записав як президент Росії пожартував щодо звинувачення у зґвалтуванні його ізраїльського колеги Моше Кацава.

«Яким міцним чоловіком він виявився. Він зґвалтував 10 жінок. Я від нього ніколи такого не очікував. Він нас усіх здивував – ми всі йому заздримо!», – сказав Путін.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков пізніше визнав, що Путін зробив саркастичне зауваження, але стверджував, що це «жодним чином не означає, що президент Путін вітає зґвалтування». Він також додав, що «російська мова є дуже складною та дуже чутливою залежно від формулювання».

У липні 2006 року під час обіду G-8 в Росії один з мікрофонів зафіксував те, що президент Джордж Буш говорив прем’єр-міністру Великої Британії Тоні Блеру про позицію ООН щодо конфлікту між Ізраїлем та Хезболлою в Лівані. «Ти бачиш, іронія тут в тому, що їм треба змусити Сирію змусити Хезболлу припинити це робити, і все закінчиться», – заявив Буш у зв’язку з передбачуваною підтримкою Сирією військової бойової групи.

У липні 2005 року французькі журналісти підслухали як президент Франції Жак Ширак висміював британську кухню з канцлером Німеччини Герхардом Шредером і Владіміром Путіним.

«Єдиний вклад британців в європейське сільське господарство – це коров’ячий сказ. Не можна довіряти таким поганим товарам. У Британії найгірша їжа, якщо не враховувати Фінляндію», – сказав Ширак. 

В очікуванні приїзду президента Білла Клінтона на зустріч НАТО в Мадриді в липні 1997 року прем'єр-міністр Канади Жан Кретьєн різко розкритикував США. «В ваших країнах і в моїй країні всі такі політики вже сиділи б у в`язниці, бо американці продають свої голоси». Клінтон проігнорував зауваження, заявивши, що поквитається з Кретьєном на полі для гольфу.

У липні 1993 року прем'єр-міністр Великобританії Джон Мейджор обговорюючи з репортером питання ратифікації Маастріхтського договору ЄС назвав «сволотою» трьох своїх міністрів, які протистояли євроінтеграції. 

 

У серпні 1984 року президент Рональд Рейган зробив одну з найбільших помилок з в історії "увімкнутих мікрофонів". На саунд-чеку перед радіо зверненням він пожартував: «Мої любі американці. Я підписав сьогодні закон, який назавжди заборонить Росію. За п’ять хвилин ми почнемо бомбардування».

Коли записи просочилися в пресу радянські війська на деякий час підвищили рівень бойової готовності, а американські чиновники запевняли Кремль, що зауваження Рейгана було лише жартом.