У доповіді відображені основні факти порушення свободи віросповідання та найяскравіші прояви дискримінації щодо християн в Європі. У ній також представлені статистичні відомості, висловлювання різних офіційних осіб та аналіз значення релігійної свободи в європейському контексті.
"Дослідження показують, що в Європі 85% злочинів, скоєних на грунті релігійної нетерпимості, були спрямовані проти християн", – повідомив Куглер.
"Ми відзначаємо дискримінаційні обмеження у сфері професійної діяльності: внаслідок неповаги свободи совісті християн усувають від виконання службових обов'язків (серед них судді, лікарі, медсестри, акушерки, фармацевти). Вчителі та батьки школярів також стикаються з проблемами в школах, коли намагаються висловити свою незгоду з "сексуальною етикою" в тому вигляді, в якому вона нав'язується державою", – розповів Куглер.
"Наше дослідження показує, що тільки за умови більш поважного ставлення до релігії взагалі і до християнства зокрема суспільство може виявитися на висоті таких основоположних європейських цінностей, як повага свободи", – зазначив він.
Позитивною подією у доповіді названо слухання в Європейському суді з прав людини «справи Лаутсі». Так, було скасовано рішення суду першої інстанції, згідно з яким присутність розп'ять у навчальних класах державних шкіл Італії визнавалася фактом релігійної пропаганди.
Іншою важливою подією 2011 року Центр назвав резолюція Парламентської Асамблеї ОБСЄ, в якій висловлюється підтримка проведенню суспільної дискусії з проблеми нетерпимості і дискримінації християн в Європі.
У цій резолюції міститься заклик переглянути існуюче законодавство, яке потенційно може привести до негативних наслідків щодо християн.
Нагадаємо, за даними Міжнародної Організації Допомоги Переслідуваним Християнам «Open Doors», що його було представленої напочатку 2012 року, приблизно 100 мільйонів християн на світі зазнають переслідувань за віру.