Як зазначив Власенко, після тривалих наполягань депутатам таки вдалося зустрітися з генеральним прокурором.
«Нам довелося півгодини чекати під приймальнею, а потім ще й наполягати, щоб пан Пшонка прийняв нас особисто», – розповів Власенко.
«Як ми почули, у нас різне розуміння правової природи рішення Європейського суду з прав людини, оскільки як і Мін’юст, Генпрокуратура вважає, що рішення Європейського суду носить рекомендаційний характер» – сказав він.
При цьому Власенко нагадав, що приписи Європейського суду є повноцінними судовими рішеннями і є обов’язковими для виконання.
«Ми наполягаємо, щоб Юлію Тимошенко лікували у спеціалізованому стаціонарному медичному закладі, а не як минулого тижня, коли у неї намагалися взяти пункцію прямо в камері Качанівської колонії», – сказав він.
Власенко повідомив, що заяви народних депутатів також стосувалися всіх кримінальних справ, порушених проти Тимошенко.
«Депутати в тому числі вимагали закрити за відсутністю складу злочину порушену справу за податкові зобов’язання ЄЕСУ, яку, як відомо, наступного тижня мають передати до суду», – зазначив він.
«Ми і написали, і сказали Генпрокурору, що ці справи були закриті ще у 2005 році і не можуть бути переглянуті ще раз, оскільки по них є рішення Верховного Суду», – підкреслив Власенко.
Нагадаємо, Верховна Рада сьогодні відмовилася звернутися до президента Віктора Януковича із проханням негайно виконати вимогу Європейського суду з прав людини забезпечити лікування колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в спеціалізованій медичній установі.
Як відомо, 15 березня Європейський суд з прав людини вимагав від влади України забезпечити адекватне медичне лікування Тимошенко в спеціалізованій медичній установі.
23 березня Державна пенітенціарна служба заявила про чергову відмову Тимошенко від проходження необхідного курсу лікування в Качанівській виправній колонії №54 (Харків).