«Ми закликаємо проявити спокій і негайно відновити цивільний уряд відповідно до конституції, щоб стало можливим проведення запланованих виборів», — йдеться в заяві держдепу США.
Зовнішньополітичне відомство США також висловило підтримку президенту країни Амаду Туре і назвало Малі однією з провідних демократій у Західній Африці.
У четвер, 22 березня, група військових оголосила по телебаченню про державний переворот. Змовники контролюють державне теле-і радіомовлення і президентський палац.
За словами військових, виступити проти президента їх змусила його некомпетентність у боротьбі з повстанням туарегів на півночі країни.
Голова Комісії Африканського союзу Жан Пінг поширив заяву, що рішуче засуджує заколот. На думку Пінг, заколоту «немає ніякого виправдання».
Європейський союз закликав до якнайшвидшого відновлення конституційного порядку. Франція заявила про призупинення співпраці з Малі, вимагаючи, щоб президенту Туре не було заподіяно ніякої шкоди.
Місце знаходження президента залишається невідомим, хоча деякі ЗМІ повідомляють, що він знаходиться у військовому таборі під захистом президентської гвардії.
Переворот стався за кілька тижнів до того, як президент повинен був піти зі свого посту після закінчення другого президентського терміну. У наступному місяці в Малі мають відбутися вибори.