"За тими даними, які є у мене, кількість міжнародних офіційних спостерігачів буде наближатися до того, що було в 2004 році – близько 10 тисяч", – заявила Айвазовська.
Вона нагадала, що, згідно з чинним українським законодавством, міжнародні офіційні спостерігачі можуть прибути для ведення спостереження і без офіційного запрошення. У той же час, внутрішні вимоги міжнародних громадських організацій підкреслюють, що краще, щоб така пропозиція була, щоб діяльність їх місій не сприймалося як втручання у внутрішні справи держави.
Вона також нагадала, що, згідно з чинним законом, українські громадські організації мають право здійснювати спостереження за виборами. При цьому, за її словами, в новому чинному законі статус спостерігачів від українських громадських організацій підвищений – їм надано статус суб'єкта виборчої кампанії, що значно розширює їхні права.
Айвазовська повідомила, що спостерігачі від "Опори" починають довгострокове спостереження в квітні, його будуть здійснювати 225 спостерігачів, а в день виборів – 3500 короткострокових спостерігачів.
Нагадаємо, 22 березня прем’єр Микола Азаров заявив, що Україна зацікавлена у демократичності та прозорості виборчого процесу та готова запросити всіх іноземних спостерігачів, які виявлять бажання.
Спікер Володимир Литвин вже запросив 7 спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій взяти участь у спостереженні за виборчим процесом в Україні. Крім цього, Україна запросила спостерігачів Організації з безпеки та співробітництва в Європі на вибори Верховної Ради.
Раніше в МЗС заявили, що очікують на присутність кількох сотень міжнародних спостерігачів на виборах в Україні.
Чергові вибори до Верховної Ради відбудуться в останню неділю жовтня 2012 року.