Через економічні проблеми ситуація в Палестині може стати некерованою

22 Березня 2012, 20:27

Із початку 2012 року Палестина перебуває в серйозній фінансовій кризі, яка загрожує стати затяжною, враховуючи нещодавнє зменшення донорської допомоги. Ситуація через це з часом може стати «абсолютно некерованою». Про це йдеться в підсумковому документі спеціального координаційного комітету з питань Палестини, який збирався в Брюсселі.

 

 Комітет закликав західні та арабські країни допомогти Палестині зібрати $1 млрд в       2012-му, а також Ізраїль «забезпечити передбачуваність щомісячних виплат Палестині». У документі також зазначається, що блокування Ізраїлем вільного пересування палестинських товарів та людей стримує її економіку.

 

У свою чергу прем’єр-міністр палестинської адміністрації, Салам Фаяд, зазначив, що ситуація за останні місяці дійсно значно змінилась.

«Життєздатність Палестинської влади ще до того як ми станемо державою дійсно під загрозою», – заявив він в коментарі Agence France-Press.

Ефективність Палестини є подвійним мечем для Ізраїлю. З одного боку наявність пристойної поліції та перспективи працевлаштування для людей на Західному березі знижує ризик насильства екстремістів. З іншого боку, «сертифікат про народження країни» зміцнює кампанію зі здобуття незалежності без ізраїльського схвалення. Маючи гроші в казні, Палестина може викликати в інших країн побоювання, що ці кошти витратять на збройний опір.

Міністр закордонних справ Норвегії  Йонг Гар Стере, який головував на засіданні, зазначив, що донори все ще допомагають Палестині з різними проектами, але треба, щоб більше грошей йшло безпосередньо до країни. «Ми повинні зробити більший акцент на підтримці державного бюджету, бо все інше не дасть результатів», – підкреслив він.

Стере також зазначив, що зустріч пройшла в дуже складних умовах, коли ізраїльсько-палестинські переговори «зайшли в глухий кут», а перспективи з їх відновлення «виглядають не дуже оптимістично».

Палестинці також наразі готуються провести вибори в травні або червні на окупованих територіях та серед емігрантів у Бейруті, Йорданії, Лівані та Сирії. Високопоставлений палестинський політик у Бейруті Сухейл Аль-Натур зазначив EUobserver, що після виборів Палестина відразу ж відновить свою програму зі здобуття визнання