Він повідомив, що кошти, призначені «для лікування пацієнтів у п’яти регіонах України в наступному році».
Йонкер наголосив, що в Україні один з найнижчих показників лікування туберкульозу в світі.
За його словами, лише приблизно 60% хворих успішно завершують курс лікування. Щороку туберкульоз забирає 7 з половиною тисяч життів, а українські медики реєструють 32 тисячі нових випадків захворювання.
"В Україні є ознаки покращення ситуації. За останні 4 роки кількість випадків та смертність від туберкульозу стабілізувалися і навіть трішки знизилася. Однак, ситуація все ще залишається дуже серйозною через збільшення кількості стійких до протидії форм туберкульозу і підвищення захворюваності на туберкульоз у поєднанні із ВІЛ-інфекцією", – заявив керівник бюро ВООЗ в Україні напередодні Всесвітнього дня протидії туберкульозу 24 березня.
Читайте також: Епідемія туберкульозу стала національною проблемою
Нагадаємо, 22 березня парламент ухвалив закон щодо посилення боротьби з туберкульозом. Документ передбачає безоплатну, доступну медичну допомогу усім людям в разі захворювання на туберкульоз та примусову госпіталізацію хворих на заразні форми туберкульозу, що порушують протиепідемічний режим, за рішенням суду.
В Україні з 1995 року оголошено епідемію туберкульозу. За ці роки від цього захворювання померло близько 150 тис осіб. Україна, за даними ВООЗ, входить до трійки країн світу з найвищим рівнем захворюваності на ускладнену форму туберкульозу.