Про це заявив голова представництва Міжнародного валютного фонду в Україні Макс Альєр під час 8-й щорічної української інвестиційної конференції.
«Не можна тільки сподіватися на те, що Росія знизить ціни, оскільки розрив в даний час настільки величезний, що навіть за рахунок реального зниження не можна буде досягти покриття цього розриву», – сказав Альєр.
За його словами, на сьогодні домогосподарства і підприємства ТКЕ платять тільки 15% ціни газу, що імпортується. Це ставки одні з найнижчих в Європі і у світі. Альєр висловив переконання у тому, що Росія не погодиться на 85% знизити ціну на газ.
У свою чергу перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський на конференції заявив, що збільшення тарифів на газ для вказаних категорій не розв'яже проблеми, а збільшить обсяги неплатежів.
«Якщо ми сьогодні за пропозицією МВФ підняли б ціни удвічі, то ми б всього досягли десь 25-30% собівартості ціни газу. Ми все одно не вирішуємо цю проблему», – заявив Хорошковський.
За його словами, зараз уряд працює над монетизацією пільг за тарифами, а також розробляє схему, згідно з якою пільги одержуватимуть саме ті, хто їх найбільше потребує.
Нагадаємо, МВФ наполягає на підвищенні Україною тарифів на газ для населення, вважаючи це однією із ключових умов продовження співробітництва.
При цьому президент Віктор Янукович виключає підвищення цін на газ для населення для отримання кредиту МВФ.