Про це повідомив віце-прем'єр-міністр – міністр соціальної політики Сергій Тігіпко 20 березня в ході обговорення дослідження Світового банку «Модернізація систем централізованого теплопостачання в Україну: облік тепла та виставляння рахунків відповідно його фактичним споживанням».
На думку експертів банку, які кілька місяців працювали над дослідженням, в Україні слід якомога швидше ввести виставлення рахунків за тепло виходячи з його фактичного розрахунку.
Як заявила економіст Світового Банку Ядвіга Семіколенова, підвищення тарифів одночасно «має супроводжуватися коплексом заходів, спрямованих на встановлення індивідуальних теплопунктів з терморегуляторами. Як свідчить досвід роботи Світового банку в інших країнах, це скоротить кінцеве споживання тепла на 15-20%».
Між тим, в Україні тільки 30% житлових будинків оснащені лічильниками обліку тепла.
Тігіпко зазначив, що при нинішній якості послуг, доходи населення і невирішеність житлово-комунальних проблем в комплексі, збільшення вартості житлово-комунальних послуг буде означати, «що на наступний день після цього до нас за субсидіями прийдуть 16,5 млн квартиронаймачів. Сьогодні наше міністерство (Міністерство соціальної політики – Ред.) виплачує субсидії майже 1,3 млн громадян».
За словами віце-прем'єра, уряд поки не буде поспішати і виконувати вимогу МВФ про підвищення цін на газ для населення (це є умовою надання Україні чергового траншу МВФ).
Тігіпко повідомив, що якщо ціни на послуги ЖКГ для населення і будуть підвищуватися, то в наступному році і поетапно.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд поставив перед українською владою завдання підвищити ціни на газ для населення на 30%, а потім піднімати їх кожні півроку на 20%.
Небажання влади йти на непопулярні заходи напередодні парламентських виборів призвело до того, що переговори України з МВФ про виділення Києву чергового траншу кредиту зайшли в глухий кут.