Коментуючи виконання Україною рішення Європейського суду з прав людини про обов'язкове переведення Тимошенко в спеціалізований медичний заклад, Захаров зазначив, що, як правило, ця процедура проводиться дуже швидко, і люди переводяться до лікарень за один-два дні.
Як зазначив правозахисник, жодного разу держава не наважувалось невиконати подібний припис Європейського суду.
«Насправді, це досить часті речі, що стосуються двох типів випадків – коли людей потрібно перевести в цивільну лікарню, оскільки людина не може отримати належне медичне лікування в умовах несвободи, і, коли забороняли процедуру екстрадиції в ті країни, де людину можуть катувати або вбити. Ось це дві стандартні ситуації, коли адвокати Харківської правозахисної групи застосовують правило 39. Мушу зазначити, що Мін'юст завжди виконував такі приписи чітко і швидко», – розповів Захаров.
У той же час, за його словами, тут можуть виникати проблеми іншого роду.
«Швидкість переказу в лікарню залежить від стану хворого, від його транспортабельності, роду захворювання, а, відповідно, виду лікарні. Іноді виникають труднощі, хворі та рідні вимагають один заклад, а їм пропонують інший», – сказав він.
«Проте все це дуже швидко агент держави вирішує», – додав Захаров.
Разом з тим, як зазначив Захаров, коли справа стосується Тимошенко, то весь час виникають якісь незрозумілі проблеми.
«Завжди з нею відбувається не так, як потрібно… Але зазвичай людину після припису Європейського суду переводять в лікарню і за один день. Все залежить від роду захворювання і місця перевезення», – сказав він.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини в рамках 39-го регламенту (попередні судові заходи) зобов'язав Україну лікувати екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко в умовах стаціонару.
Міністр юстиції Олександр Лавринович не бачить перешкод для лікування Тимошенко за межами Качанівської виправної колонії, якщо стан її здоров'я справді цього потребує, але це питання перебуває за межами компетенції Євросуду.