За останні два роки повені в Азії змусили покинути свої домівки 42 млн осіб

16 Березня 2012, 18:14

Азійські країни наразі готуються до весняного підняття рівня води в океані та до повеней. Так, пік сезону дощів в Індонезії. Попередні роки у зв’язку з цим вже було названо «п’ятирічним прокляттям». У 2007 році повені затопили майже три п’ятих Джакарти, 52 людини загинули, а близько 450 тис мали переселитись на інші території.

Загалом збитки склали $1 млн. За п’ять років до цього в іншій повені загинули 60 осіб, а 365 тис покинули свої домівки. Місто знаходиться на рівні лише десяти метрів над рівнем найближчого моря, а тому загроза підтоплення надзвичайно велика.

Крім того, в Джакарті роками нічого не робилось для того, щоб йому протидіяти. Останні дослідження Світового банку свідчать про те, що через осідання ґрунту та збільшення видобутку підземних вод Джакарта занурюється в десять разів швидше, ніж зростає рівень моря Джава через зміну клімату. 

Руйнівними стали також наслідки минулорічної повені у Таїланді, коли загинуло більш як 1,5 тис осіб та було затоплено 14 тис підприємств. 

Мегаполіси по всій Азії стикаються з подібною проблемою. У останній доповіді Азійського банку розвитку зазначається, що через повені в 2010-11 роках 42 млн осіб мали покинути свої домівки через «екстремальні» погодні умови. Така тенденція стосується в першу чергу мешканців низинних островів в Індійському та Тихому океані, зокрема, Мальдивів, Тувалу та Кірібаті, а також узбережних рівнин Бангладешу. Під ризиком перебувають також і азійські мегаполіси. Так, у Східній Азії такими містами є Гуанчжоу, Сеул і Нагоя. У Південній Азії вразливими є Бангладеш, Дакка, а також Калькутта і Ченнаї. А істотна частина індійського міста Мумбай з 20 млн мешканців вже перебуває нижче рівня моря. У Південно-Східній Азії повені очікують на Бангкок, Манілу, Хошимін.