Цей транзитний центр призначений для доставки вантажів і військовослужбовців НАТО до Афганістану.
«Транзит розглядається нами насамперед як засіб посприяти тим, хто взявся забезпечувати викорінення в Афганістані терористичної та наркотичної загрози. І цей транзит відбувається на основі міжурядових угод, які підписані з НАТО як із організацією з доставки невійськових вантажів. З цілою низкою країн Європи, а також США у нас є двосторонні угоди про постачання військових вантажів. І той проект договору поки ще не набрав чинності і наразі не внесений на розгляд уряду», – пояснив Лавров.
За його словами, даний проект договору спирається на логіку.
«Ми зацікавлені в тому, щоб ті, хто припиняє загрози, що створюють проблеми для Росії всередині Афганістану, ефективно виконували свої завдання», – додав Лавров.
Він також наголосив, що в разі реалізації цього проекту, військовослужбовці НАТО не перебуватимуть на російській території на постійній основі.
Як повідомлялось, нещодавно під час зустрічі з міністром оборони України Дмитром Саламатіним, його російський колега Анатолій Сєрдюков заявив, що Росія виступає за створення спільного простору безпеки з Україною, але не відмовляється від співпраці з НАТО.
Саламатін запевнив Сердюкова, що Україна буде й надалі дотримуватися позаблокового статусу.