Події 13 березня: тортури в тюрмах, блокування зустрічі доповідачок ПАРЄ з Луценком й Іващенком та “покращення життя”

13 Березня 2012, 23:37

Зокрема, попри узгодження дати парафування угоди про асоціацію України з ЄС на 30 березня, Комітет Ради Європи із запобігання катуванням та жорстокому поводженню стурбований численними порушеннями прав ув'язнених.

У своєму звіті, складеному за результатами відвідування київського та харківського слідчих ізоляторів з 29 листопада по 6 грудня 2011 року, Комітет відзначає, що в СІЗО ув’язнених «б'ють, в тому числі і кийками, під час утримання під вартою і проведення допитів. У деяких випадках до них застосовується вплив, який можна вважати тортурами, – використання електрошокерів, удушення за допомогою пластикових пакетів або протигазів». У звіті йдеться і про умови утримання під вартою колишніх урядовців, зокрема, екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

У відповідь, Державна пенітенціарна служба України заявила, що вважає інформацію оприлюдненну на офіційному веб-сайті Ради Європи Європейським комітетом проти катувань Доповіді про результати інспекційного візиту в Україну, що відбувся з 29 листопада по 6 грудня 2011 року, такою, що не відповідає дійсності, оскільки це лише проміжний звіт.

Майже одночасно із заявою тюремного відомства, доповідачки ПАРЄ Майліс Репс та Маріетта де Пурбе-Лінден отримали від української влади відмову на запит відвідати в СІЗО колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка та колишнього виконуючого обов’язки міністра оборони Валерія Іващенко.

Шведська та естонська депутати ПАРЄ планують відвідати Україну 27-30 березня, на підставі повноважень ПАРЄ наданих Моніторинговому комітету на «будь-які подальші дії, як того вимагає ситуація», в тому числі, пропозиції щодо «запровадження санкцій, якщо вимоги Асамблеї не будуть виконані».

А поки представники влади намагаються запевнити Європу, що Україна розвиває демократію і захищає права людини, правозахисники в цифрах і фактах демонструють її «досягнення». Зокрема, лише за рік різко упав рівень життя українців, 85% яких перебуває на межі виживання за стандартами ООН.

Також, влада вдалася до кримінального і політичного переслідування людей, які протестували проти зменшення соціальних виплат.

Минулий рік також відзначився політичними переслідуваннями учасників громадських рухів і організацій громадянського суспільства. Зокрема, впродовж року зазнали переслідувань близько 60 громадянських активістів, журналістів, правозахисників та 11 громадських організацій. Близько 25 людей зазначали обмеження свободи, 16 активістів – фізичного насильства, а двоє українців – емігрували.

Крім цього, правозахисники повідомляють, що загострилася ситуація із катуваннями і поганим поводженням в установах міліції.

Позначки: