Українці більше хочуть у зону вільної торгівлі з ЄС, ніж у Митний союз

13 Березня 2012, 12:24

Варто зазначити, що протягом останнього року кількість прихильників євроінтеграції зменшилась до рівня 2009 року. Пік підтримки (57%) приєднання України до ЄС припав на кінець 2010 – початок 2011 року.

Серед найбільших прихильників євроінтеграції мешканці Заходу (78%), дещо менше Центру (59%) та Півночі (55%). Відповідно це понад 80% прихильників Свободи, близько 70% – Батьківщини, Фронту змін, УДАРу, Громадянської позиції, а також Сильної України. 

Серед найбільших противників – виборці КПУ. Прихильники Партії регіонів розділилися у цьому питанні майже порівну: близько 40% підтримують євроінтеграцію, 45% – не підтримують.

Чим вище рівень освіти респондентів, чим молодші вони за віком, тим більше вони підтримують приєднання України до ЄС та менше утворення єдиної держави з Росією та Білоруссю та надання російській мові статусу другої державної.

Разом з тим 47% опитаних підтримують утворення єдиної держави  у складі України, Росії, Білорусі. Не підтримують – 42%. Ще 11% – не визначились.

Важливо, що близько 30% опитаних, які підтримують утворення єдиної держави з Росією та Білоруссю, одночасно підтримують і приєднання України до ЄС.

Разом з тим, на думку опитаних, для України підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом більш вигідне (39%), ніж вступ до Митного союзу з Росією, Білоруссю та Казахстаном (36%). 26% – не змогли визначитися. 

Порівняно з жовтнем минулого року кількість прихильників підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом не зменшилась, натомість незначно, але зросла кількість тих, які вважають Митний союз більш вигідним для країни (з 34 до 36%).

В результаті Захід, Північ і Центр України більше підтримують Угоду з Євросоюзом. Донбас, Південь і Схід – вступ до Митного союзу. Хоча як серед прихильників Батьківщини та Фронту змін близько 20% підтримують вступ до Митного союзу, так і серед  прихильників Партії регіонів близько 20% підтримують Угоду з Євросоюзом. Прихильники Сильної України поділені навпіл: 40% – за Угоду з Євросоюзом, 41% – за Митний союз з Росією.

Дослідження проводилося 10-24 лютого 2012 року. Методом особистого формалізованого інтерв’ю (face to face) було опитано 4 тис. респондентів віком від 18 років.

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 1,5%, для значень близьких до 30% – не більше 1,3%, для значень близьких до 10% – не більше 0,9%.

читати ще