Цей лист закликає розглянути можливість застосувати санкції стосовно нинішнього українського керівництва, щоб змусити його адекватно реагувати на вимоги міжнародної спільноти, припинити політичне переслідування опозиції, звільнити Юлію Тимошенко та інших опозиціонерів і тим самим повернути Україну на дорогу демократії, відповідального і змістовного діалогу з ЄС та майбутньої євроінтеґрації.
«Висловлюємо підтримку і солідарність підписантам та рішуче долучаємось до їхнього заклику. В «центрі Європи» організовано ганебне і зухвале судилище над жінкою-опозиціонеркою, що мала мужність виступити проти сьогоднішнього політичного режиму. Це судилище – продуманий у вищих ешелонах влади цинічний спектакль міжнародного масштабу, спрямований на припинення руху України до Європи, на приниження і дискредитацію країни через некомпетентну і продажну судову систему, через безкарне знущання влади над своїми опонентами, через приниження жінки – колишнього прем’єр-міністра – в її людському, фізичному, моральному вимірах», – йдеться у колективному зверненні, підписаному понад 60-ма відомими жінками України.
В документі також констатується, що Тимошенко – не єдиний політв'язень в Україні. Зокрема, серед інших опозиціонерів за ґратами є люди, що з важкими захворюваннями тривалий час перебувають в ув’язненні, не отримуючи відповідної медичної допомоги. А це дорівнює тортурам – за нормами цивілізованого світу, наголошують підписанти звернення.
«Ми захищаємо не лише конкретну людину, а основні принципи демократії, тобто реальну можливість вибирати альтернативну владу, мати громадянські свободи і право на рівність перед законом», – стверджують відомі українські жінки.
Вони нагадали, що одностайну позицію всього демократичного світу висловили нещодавно у відкритому листі міністри закордонних справ 5 країн Євросоюзу, які зазначили, що ключ до підписання угоди України з ЄС знаходиться в камері Тимошенко.
«Сьогоднішня влада має віддати цей ключ свободи українському суспільству. Ця влада повинна припинити провадити свій політичний дискурс виключно репресивно-каральними методами та перейти на суто виборчий дискурс згідно з правилами демократії», – закликають підписанти звернення.
Його, зокрема, підписали Лариса Брюховецька, мистецтвознавець, головний редактор журналу «Кіно-Театр», Заслужений працівник культури України; Марія Бурмака, співачка, кандидат філологічних наук, Народна артистка України; Ірина Жиленко, поетеса, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка; Лариса Масенко, доктор філологічних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Оксана Пахльовська, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри україністики Римського університету «Ла Сап’єнца», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, та інші.
Як повідомлялось, у Харкові під стінами Качанівської виправної колонії, де відбуває покарання екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, зібралися люди, щоб привітати екс-прем’єра з 8 Березня.
Нагадаємо, 16 лютого Ліна Костенко, Ніна Матвієнко та Олександра Кужель закликали найвпливовіших жінок світу розглянути можливість застосування обмежувальних заходів до влади України через політичні переслідування та порушень прав людини.
Читайте також: Європа не має наміру грати з Києвом у політкоректність