У своєму листі Попова розповіла, що зробила все можливе для того, щоб на минулому з‘їзді Асоціації, який відбувся 29-го лютого, не було прийнято рішення про реорганізацію UA-IX.
Нагадаємо, що напередодні з‘їзду стало відомо про внесення пункту про реорганізацію в порядок денний з‘їзду. Публічними противниками такої реорганізації стали, зокрема Михайло Комісарук (Укрнет) та Іван Пєтухов (Адамант), яких згодом на зборах було виключено з членів Правління ІнАУ.
За словами Попової після змін у складі Правління Асоціації, був порушений баланс інтересів на користь прибічників «приватизації». А на 13-те березня заплановане засідання Правління ІнАУ, на якому й буде розглядатись подальша доля точки обміну.
Точка обміну трафіком UA-IX це дочірнє підприємство ІнАУ, створене ще в 2000-му році. Мета створення полягала в потребі локалізувати український трафік. Щоб коли український користувач заходить на сайт іншого провайдера, не доводилось гнати трафік через Франкфурт, Москву чи інші закордони. Сьогодні вартість місячного використання провайдером 1-го підключення (портом 1G або 10G) коштує 1275 гр., без плати за трафік.
Мережа обміну трафіком була одним з багатьох напрямком, якими займалася ІнАУ. Як наголошено в листі асоціації, саме завдяки об’єднанню учасників ринку в Асоціацію і легалізації Мережі, як її державного підприємства Україна стала п’ятою в Європі за цими показниками, а користувачі мають можливості отримати доступний Інтернет.
Колишній член правління ІнАУ Іваном Пєтуховим розповів ЗМІ, що ініціатором внесення до порядку денного відповідних змін став один з членів правління, імені якого він не хоче називати. Іван Пєтухова вважає, що на унікальний ресурс поклала око «група товаріщєй».