«Не я визначаю склад делегації й журналістів, яких було запрошено. Не знаю, кого і як там зняли… Те, що зняли когось із поїздки, до мене особисто не має відношення», – заявив Костусєв.
Він додав, що, якби він формував список запрошених журналістів, то обов'язково включив би до нього представників 2 одеських телекомпаній – «АРТ» й «АТВ».
Костусєв також висловив жаль із приводу того, що ЗМІ в Україні так відреагували на інцидент у літаку з журналістами.
«Два дні наш приїзд у Грузію був там головною темою всіх грузинських новин… Приїхавши назад в Одесу, я прочитав місцеву пресу й скажу вам – це небо й земля. Дуже неприємно, що журналісти роздули скандал з якогось вигаданого факту», – сказав Костусєв.
Водночас власний кореспондент телеканалу «1+1» Сергій Осадчук підтвердив журналістам, що 1 березня його, а також телеоператора цього телеканалу й фотокореспондента електронного видання «Думська.net» зняли з борту літака буквально за 10 хвилин до відльоту в Тбілісі.
При цьому, з його слів, організатори поїздки сказали, що зняття з рейса журналістів – ініціатива Костусєва.
Він підкреслив, що не мав намір піддавати гласності цей інцидент, однак його обурила заява Костусєва.
Зі слів Осадчука, після того як журналістів вигнали з літака, їх провели в приміщення чергової частини охорони аеропорту, де примусили писати пояснення на предмет того, чому вони покинули борт.
Він уточнив, що журналістам довелося 2,5 години перебувати в зазначеному приміщенні доти, поки літак не приземлився в Тбілісі.
Як повідомлялось, 1 березня мер Одеси Олексій Костусєв вимагав вивести з літака, що прямував в Тбілісі, трьохжурналістів, що перебували в складі офіційної делегації.
Телеканал «АРТ» належить меру Одеси Олексію Костусєву, «АТВ» – лідеру партії «Родина», депутату Одеської міськради Ігорю Маркову.
Нагадаємо, наприкніці лютого низкаодеських журналістів та видань заявили про факти утиску свободи слова в регіоні.