Підписи під так званим Бюджетним пактом поставили глави держав і урядів 25 країн. Британія і Чехія пакт не підтримали.
Британський прем'єр-міністр Девід Кемерон висловив розчарування через те, що в договорі не були враховані його зауваження, зокрема, про надмірну забюрократизованість ЄС.
Німецький канцлер Ангела Меркель заявила, що ухвалення пакту стало кроком на шляху до стабільності та політичної єдності в Європі.
«Підписання договору не лише державами – членами єврозони, а 25 з нинішніх 27 держав – членів ЄС – це дуже важлива політична заява про те, що євро – валюта всього союзу. Не валюта кількох країн, а валюта Європейського Союзу», – заявив на церемонії голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.
У четвер голова Європейського парламенту Мартін Шульц критикував договір за його однобічність. «Не можна задовольнятися одним скороченням бюджету. Потрібно також ставити цілі і пропонувати стратегію інвестицій, тому що в іншому випадку ми не досягнемо ні економічного зростання, ні зайнятості», – заявив глава Європарламенту.
Договір, який спрямований на встановлення більш суворої фінансової дисципліни, має пройти ратифікацію в національних парламентах і в Європарламенті.