Комісар підкреслює, що процедура призначення суддів повинна бути повністю захищена від неналежного політичного чи партійного впливу. "Рішення суддів не повинні переглядатися через звичайну процедуру апеляції. Дисциплінарні заходи щодо суддів повинні регулюватися чіткими правилами та процедурами, розробленими всередині судової системи та не підлягати будь-якому політичному чи іншому неналежному впливу", – пише Хаммарберг.
Комісар також висловив занепокоєнння заявами про тиск на суддів Верховного суду.
«Українська влада повинна розглядати та вирішувати будь-які заяви про втручання в роботу судових органів. Представники інших гілок влади повинні утриматися від будь-яких дій чи заяв, які б розглядалися як інструмент тиску на роботу судових органів та викликали сумніви у їх здатності ефективно виконувати свої обов’язки», – зазначає комісар.
Хаммарберга також занепокоїв тиск на адвокатів в суді.
«Комісар висловлює занепокоєння з приводу повідомлень про утиски, образливі кримінальні переслідування та інші форми утиску адвокатів. Переслідування та тиск серйозно порушують права адвокатів та заважають їм ефективно служити справі правосуддя…Адвокати повинні мати можливість працювати без перешкод і в умовах повної конфіденційності при наданні правової допомоги своїм клієнтам», -йдеться у звіті.
Комісар також закликає українську владу забезпечити ув’язненим, які потребують стаціонарного лікування, переведення до відповідних медичних приміщень.
«Ув’язнені повинні мати право просити про консультації зі своїм лікарем або іншим лікарем за межами їх утримання…Медична допомога в пенітенціарних установах повинна надаватися на умовах рівних з тими, що надаються із зовнішнім світом», – зазначив він.
Нагадаємо, раніше спікер Верховної ради Володимир Литвин в інтерв’ю Тижню заявив, що український парламент фактично позбавлений можливості обирати і контролювати суддів.