«Ми дійсно близькі до того, щоб розглядати військове втручання як єдиний засіб вирішення кризи», – заявив Кодмані.
У оприлюдненій заяві СНР, також міститься заклик до Росії вплинути на владу в Дамаску. Зокрема Росію просять, щоб вона чинила тиск на сирійську владу для безпечного проходу гуманітарних конвоїв для допомоги нужденним громадянам країни.
«З метою демілітаризації ми виступаємо з ідеєю того, щоб Росія чинила тиск на режим у Дамаску для того, щоб він не наражав на небезпеку гуманітарні коридори», – зазначив Кодмані.
Він пояснив, що СНР пропонує створити гуманітарні коридори з Лівану в місто Хомс, яке перебуває в облозі, та з Туреччини у сирійську провінцію Ідліб, а з Йорданії у місто Дер'а.
СНР також закликав владу Єгипту закрити Суецький канал для проходу суден, на яких сирійським владі може доставлятися озброєння.
Як повідомлялось, Росія може втратити в Сирії військово-морську базу «Тартус» та й мільярдні (4-6 мільярдів) контракти на постачання зброї режиму Башара Асада. Саме ця обставина змусила керівника МЗС Росії Сергія Лаврова, під час візиту до Сирії, переконував сирійську владу піти на реформістські поступки опозиції.
17 лютого Генеральна Асамблея ООН проголосувала за резолюцію щодо Сирії, запропоновану Єгиптом. Резолюція закликає владу Сирії припинити терор та захистити мирне населення.
Нагадаємо, на думку експертів, громадянський конфлікт у Сирії швидко розширюється до регіонального та загрожує розколоти сусідні країни, зокрема Ліван та Ірак. ООН вже зареєстрував більше 6 тис. сирійців на півночі Лівану, тоді як сирійські активісти вважають, що їх реальна кількість вища принаймні в два рази і продовжує зростати.
Читайте також: Як звільнити Сирію