Такий крок Єврокомісії є відповіддю на критику АСТА з боку багатьох громадян ЄС. Вони переконані – нова угода має на меті різко обмежити свободу в Інтернеті.
Разом з тим, у Брюсселі наполягають на тому, що угода не створює можливостей для втручання у роботу Інтернет-провайдерів. Крім того, ЄС не матиме права доступу до приватних ноутбуків та смартфонів. Також ЄС не обмежуватиме будь-якими способами доступ європейців до всесвітнього павутиння і не створюватиме можливостей для відключення Інтернету, повідомили в представництві ЄС в Україні.
Окрім того, ACTA не створює механізмів втручання в обмін контентом у мережі. Цей процес вважатиметься нелегальним лише у разі визнання незаконним самого контенту, переконують у Єврокомісії.
Нагадаємо, що АСТА – міжнародна торгівельна угода з боротьби проти підробленої продукції – була підписана ЄС та 22-ма його членами 26 січня поточного року. Її загальна мета – створити міжнародні стандарти забезпечення прав інтелектуальної власності.
В ЄС угода набуде чинності після схвалення Європейським Парламентом та ратифікацією країнами-членами.
Нагадаємо, АСТА – Торгівельна угода проти контрафакту, "яка має запобігти піратству в Інтернеті". Прихильники угоди кажуть: вона допоможе боротися з порушенням авторських прав. Противники говорять про спробу встановити цензуру в Інтернеті.
Цю міжнародну угоду підписали 22 з 27 країн ЄС. Однак через масові протести Польща, Чехія, Словаччина, Румунія та Естонія призупинили процес її ратифікації. На загальноєвропейському рівні угоду будуть обговорювати в Європарламенті у червні.