Литвин: парламент не може впливати на суддів, яких сам же і призначає

18 Лютого 2012, 16:07

Володимир Литвин нагадав, що для того, аби стати суддею в Україні людина має досягти 25-річного віку і мати 3-річний практичний досвід.

«Молода людина, навіть з блискучою фаховою підготовкою, може приймати рішення про довічне ув’язнення. Моя позиція: суддя, який розглядає такі складні справи, повинен мати, окрім всього іншого, життєвий досвід і осмислену мудрість», – вважає політик, виступаючи за збільшення практичного досвіду для кандидатів у судді. 

В той же час спікер зазначив, що Верховна рада практична усунена від процесу призначення суддів. «Верховна рада навіть не може поставити питання судді, у тому числі й тоді, коли він обирається на посаду судді безстроково! Фактично парламент лише «освячує» призначення суддів. Навіть профільний комітет, за законом, не має права розглядати питання по суті», – сказав він.

«Я – за обговорення цього питання і знаходження шляху, який сприятиме демократичному розвитку України», – додав спікер.

За його словами, відповідальність за призначення суддів в Україні покладається на кваліфікаційну комісію суддів. «Я відчуваю величезний дискомфорт, коли Верховна Рада голосує за обрання суддів на посаду безстроково, а судді, присутні в залі, бачать, як депутати голосують не лише за себе, а й «за того товариша», – сказав голова Верховної ради.

Детальніше про перспективи виконання всіх рекомендацій ПАРЄ Україною читайте у повному тексті інтерв'ю Володимира Литвина.