Хоча у Росії немає спільного кордону з Афганістаном, Москва стурбована станом справ у своєму "підбрюші" – пострадянській Середній Азії, що стала транзитним коридором для наркотрафіку й тероризму.
В останні десять років російська участь у відновленні Афганістану була обмежена. "Оскільки тут тільки й робили, що воювали і, оскільки ми не воюємо, ми й не бачили місця для нашої діяльності", – говорить Андрій Аветисян.
Але цей підхід змінився. "На даний момент ми намагаємося як би почати все з чистого аркуша", – сказав він в інтерв'ю Рейтер у блискучому, недавно зведеному будинку посольства Росії в Кабулі.
Росія сподівається повернутися до близько 150 проектів, розробка яких почалася ще в радянську епоху – від будівництва нових автошляхів, яких так потребує Афганістан, реконструкції завантаженого і застарілого тунелю Саланг до відновлення кабульського хлібокомбінату.
На думку Аветисяна, для цих проектів, багато з яких були побудовані до введення радянських військ в 1979 році, залишаються актуальними технології, документація і навіть ті ж самі інженери, так що Росія бачить за собою переваги в цьому питані.