Про це пише газета «Коммерсанть-Украина», посилаючись на власні джерела в кількох органах влади.
Співрозмовники видання звернули увагу на той факт, що, на відміну від німецької делегації, членів якої відбирав федеральний уряд, в Канаді їх надав конгрес українців.
«Конгрес раніше неодноразово вимагав від України звільнити Тимошенко, і це само по собі породжує сумнів у їх неупередженості», – розповів один з чиновників.
«За нашою інформацією, після прильоту в Канаду вони проведуть прес-конференцію, де заявлять про необхідність оперувати Тимошенко», – підтвердило інше джерело, уточнивши, що інформація отримана «оперативним шляхом» (від спецслужб – Ред.)».
Як пише видання, про серйозність побоювань офіційного Києва свідчить розсилка МЗС незвичайного прес-релізу. Зовнішні ознаки вказують на те, що цей текст було підготовлено не в міністерстві. На документі немає «шапки» і підписи, обов'язкові для всіх релізів зовнішньополітичного відомства, до того ж його підписано неіснуючим підрозділом – «прес-службою МЗС», який ліквідували 2010 року, замість нього створено департамент інформаційної політики (ДІП).
Документ присвячено критиці канадських медиків, кваліфікація яких не влаштовує українську сторону:
«Канадська частина комісії сформована за ініціативою української громади і в результаті була складена з двох сімейних лікарів і одного гінеколога».
У ДІП підтвердили виданню, що прес-реліз відображає офіційну позицію МЗС, і висловили надію, що невисока кваліфікація канадців в порівнянні з українськими та німецькими лікарями не завадить їм неупереджено поставити діагноз і визначити оптимальне лікування для Тимошенко.
У канадську комісію увійшли троє нетитулованих медиків – кардіолог Джордж Рева, гінеколог Христина Держко (обидва – з Торонто) і лікар загального профілю Пітер Куйтан (з Місісаугі, передмістя Торонто). Згідно відгуками на сайті про практикуючих лікарів RateMDs.com, їх рейтинги коливаються в межах 3.8 та 4.1 за п'ятибальною шкалою. Для порівняння, Німеччина направила в Україну двох професорів – голову правління клініки Шаріте (один з найбільших клінічних комплексів в Європі) Карла Макса Айнхойпла і директора центру скелетно-м'язової хірургії цієї ж клініки Норберта Хааса.
Захисник Тимошенко Сергій Власенко не став заперечувати менш високу кваліфікацію членів канадської групи, проте заявив, що не бачить в цьому проблеми.
«Неважливо, професори вони чи ні. Головне те, що вони незалежні і що вони оглядали Тимошенко. А українські доктори виписували довідки, що вона здорова, навіть не оглядаючи її», – заявив народний депутат.
Нагадаємо, 16 лютого іноземні та українські лікарі завершили медичне обстеження колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко в Качанівській жіночій виправній колонії № 54 в Харкові. Її оглядало 5 іноземних лікарів та лише двоє українських.
У МОЗ заявили, що іноземні лікарі в цілому підтвердили висновки українських фахівців про стан здоров'я Тимошенко. Захисник Тимошенко Сергій Власенко це заперечив.