Україна, Бразилія і Європейський Союз формуватимуть більшу частину ринку кукурудзи протягом наступного десятиліття, тоді як частка США в світовій торгівлі кукурудзою знизиться з теперішніх 55 % до менше 47 % в 2021 році.
«Збільшення економічної відкритості, суперечливість у використанні гібридного насіння, а також збільшення інвестицій у сільське господарство сприятиме збільшенню експорту з країн колишнього Радянського Союзу на 60 %», – йдеться у звіті.
За десять років посівні площі у країнах-експортерах збільшуватимуться на менш як 0,5 % на рік. Найзначнішим таке розширення буде в країнах, де земельні резерви та політика дозволяють фермерам реагувати на підвищення цін. Сюди в США віднесли такі країни як Бразилія, Україна, Аргентина та деякі країни Південної Америки і Східної Європи.
Експерти міністерства зазначають, що Україна стала найбільшим експортером ячменю в світі в 2009 році і як очікується залишитися лідером протягом прогнозованого періоду з 2012 по 2021 роки. При цьому, експорт ячменю з країн СНД досягне 7,4 млн тонн на рік до 2021 року, з них частка України складатиме 5,1 млн тонн, а Росії – 1 млн тонн.
Очікується також зростання експорту пшениці з України, Росії та Казахстану таким чином, що до 2021 року їх частка складатиме близько 30 % від світового експорту.
«Хоча експорт сої з України наразі невеликий, але країна повинна буде реагувати на підвищення світових цін на ринку олійних культур за рахунок збільшення виробництва сої та рапсу. Прогнозується, що обсяги експорту сої з України зростуть на 40 % до 2 млн тонн до 2021 року», – йдеться також у звіті.