«Ми розуміємо, що Газпром-медіа не міг не відреагувати на критику вищих посадових осіб РФ щодо радіостанції», – пише Венедиктов.
За його словами, журналісти-акціонери радіостанції «Эхо Москвы» (34% голосуючих акцій) висловлюють своє здивування цим рішенням.
«Адже річні збори, де планово повинен змінюватися СД, повинно пройти в червні, і подібний поспіх потребує пояснення. Ми висловлюємо співчуття, що в результаті цих подій Раду Директорів змушені покинути два незалежних директори – Олександр Маковський і Євген Ясін, які 11 років допомагали розвиватися «Эхо Москвы»… Ми маємо намір ініціювати зміни статуту радіостанції, де збираємося створити Наглядову (Громадську) раду на чолі з Олександром Маковським і Євгеном Ясіним, щоб вони змогли продовжити свою роботу з розвитку «Эхо…», – зазначив Венедиктов.
Тим не менш, колектив радіостанції погодився з Газпром-медіа єдиний спільний список до нового складу Ради Директорів, за який будемо голосувати на акціонерних зборах 29 березня цього року.
«У цьому спільному списку ми зберегли інститут незалежних (не пов'язаних з акціонерами) директорів, підтримавши кандидатури Вадима Семенова, генерального директора «Связьинвеста» та Євгена Трубіна, колишнього генерального директора «Лениздат», – додає Венедиктов.
Водночас Євген Ясін вважає, що перестановки в керівництві радіостанції проводять для того, щоб встановити над нею контроль.
«Про те, що почали вимагати, мені сказав Венедиктов трошки раніше. Я зрозумів, що є бажання добитися слухняності «Эхо Москвы» і встановити контроль над редакційною політикою, причому, наскільки я розумію, не з боку «Газпром-медіа», тому що ця організація, так само як «Газпром» в цілому, була вельми сприятливо налаштована до радіостанції (там не було ніяких конфліктів), а з боку вищого керівництва. Керівництво явно хоче встановити контроль над незалежними ЗМІ, а «Эхо Москвы» в деякому сенсі – це флагман, якщо воно змінює курс, то всі інші будуть підлаштовуватися або боротися», – заявив він.
За словами Ясіна, це спричинено «непростою обстановкою в країні».
«Зараз це обстановка протистояння влади і опозиції, але дуже може бути, що події повернуться таким чином, що влада, у руках якої всі інструменти, буде закручувати гайки. І тоді ЗМІ будуть грати першорядну роль, і ось вони до цього готуються. Сказати, що вони негайно це зроблять, як тільки встановлять контроль (над радіостанцією), не можна, але вони будуть володіти ще одним знаряддям», – додав Ясін.
Нагадаємо, керівництво холдингу "Газпром-медіа", в який входить радіостанція, зажадало дострокової відставки ради директорів "Эхо Москвы".
Прес-секретар прем'єра РФ Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що перестановки в раді директорів «Эхо Москвы» не можуть бути пов'язані з критикою на адресу радіостанції з боку Владіміра Путіна. Вони пояснюються, швидше за все, внутрішньокорпоративними змінами.